5. Sınıf Fen Bilimleri Test Çöz

Testkolik'te 5. Sınıf Fen Bilimleri test çöz ve puan kazan. Testkolikte yeni nesil sorular, kazanım testleri ve konu kavrama testleri bulunmaktadır. 5. Sınıf Fen Bilimleri testi çözmek için aşağıdan ünite adı seçiniz.

5. Sınıf Fen Bilimleri 1. Ünite: Güneş, Dünya ve Ay
5. Sınıf Fen Bilimleri 2. Ünite: Canlılar Dünyası
5. Sınıf Fen Bilimleri 3. Ünite: Kuvvetin Ölçülmesi ve Sürtünme
5. Sınıf Fen Bilimleri 4. Ünite: Madde ve Değişim
5. Sınıf Fen Bilimleri 5. Ünite: Işığın Yayılması
5. Sınıf Fen Bilimleri 6. Ünite: İnsan ve Çevre
5. Sınıf Fen Bilimleri 7. Ünite: Elektrik Devre Elemanları

5. sınıf öğrencileri müjde! Testkolik'te 5. sınıf Fen Bilimleri için online testler ve cevapları var. Üstelik soruların tamamı kazanım odaklı ve yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Testlerde; boşluk doldurma, çoktan seçmeli, doğru yanlış ve eşleştirme gibi farklı soru tipleri de bulunmaktadır.

Sisteme kayıtlı 5. sınıf Fen Bilimleri dersi öğretmenlerimiz; düzenli olarak soru bankaları, eba testleri ve yaprak testleri incelemekte ve güncel müfredata uygun olarak çözümlü soru hazırlamaktadır. Hazırlanan testler, Fen Bilimleri dersi ünite ve kazanım yapısı dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Öğretmenlerimizin 5. sınıf Fen Bilimleri dersi için hazırlamış olduğu soru havuzu tüm öğrencilerimiz için ücretsiz. Bu soruları çözerek sınavlara hazırlanabilir, yazılı sınavlarınızda başarı sağlayabilirsiniz.