Testkolik Eğitim Portalı Nedir?

Testkolik, öğretmen ve öğrencileri bir çatı altında buluşturmayı amaç edinmiş gönüllülerden oluşmuş bir topluluktur. Bu sistem üzerinde

  • Öğrenciler; test çözebilir, ödev yapabilir ve öğretmenleri ile canlı derslere katılabilirler. Ayrıca test çözerken kazandıkları puanlarla ücretsiz hediyeler kazanabilirler.
  • Öğretmenler; öğrencilerine ödev verebilir, başarı durumlarını görebilir ve canlı ders oluşturabilirler.

Testkolik Ücretli midir?

Testkolik Eğitim Sisteminin bütün özellikleri öğrenci ve öğretmenlerimize tamamen ücretsizdir. Test modülü, ödev modülü, canlı ders modülünü kullanmanız için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Kayıt ücretsizdir.

Ücretsiz olan bu sistemde giderlerinizi nasıl karşılıyorsunuz?

Testkolik Eğitim Portalı’nın her oluşum gibi belli başlı giderleri vardır. Sunucu masrafları, personel giderleri gibi. Bu giderleri; sayfamızdaki Google Adsense reklamları, Sponsor destekleri ve bağışlar üzerinden karşılamaktayız. Tamamen ücretsiz olan bu oluşumun gelişmesi için bağış yapmak isterseniz hesap numaralarımız:

Halil İbrahim Garbetoğlu (Finansbank)
TR10 0011 1000 0000 0048 9581 68

Bu sistemi ilerleyen zamanlarda ücretli yapacak mısınız?

Kesinlikle HAYIR. Testkolik Eğitim Portalındaki bütün özellikler yayın hayatında olduğumuz süre içerisinde öğrenci ve öğretmenlerimize tamamen ücretsiz olacaktır. Giderlerimizi yukarıda yazdığımız gibi sponsor, bağışlar ve reklamlar üzerinden karşılayacağız.

Canlı Ders Altyapınız Güvenilir mi?

Testkolik Eğitim Portalındaki canlı derse giriş yaparken bilgileriniz SSL teknolojisi kullanılarak şifrelenmektedir. SSL şifreleme yöntemi %100 güvenilirdir. SSL ile şifrelenmiş verilerin güvenlik anahtarı olmadan çözülmesi mümkün değildir ve güvenlik anahtarı ise Testkolik Sunucularında şifrelenmiş olarak tutulmaktadır.

Canlı ders alt yapısı için kullandığınız yazılım açık kaynak kodlu BigBlueButton yazılımıdır ve canlı yayınlar kendi sunucularımız üzerinden yapılmaktadır. Şu an için sadece canlı yayın için hizmet veren 4 sunucumuz bulunmaktadır. Canlı yayınlar gizlilik ilkelerimiz gereği kesinlikle sunucularımızda kayıt altına alınmamaktadır.